Świat utrwalony w srebrze.

Witajcie w moim archiwum fotograficznym.

Fotografia przez dekady była dla mnie nie tylko zawodem, ale przede wszystkim sposobem na dialog z rzeczywistością. Ta strona powstała z potrzeby uporządkowania i udostępnienia tysięcy klatek, które przez lata dojrzewały w moich segregatorach, czekając na ponowne odkrycie. To archiwum to podróż w czasie – od lat 80., kiedy zaczynałem swoją przygodę, aż po rok 2005, który symbolicznie domknął epokę klasycznej fotografii analogowej. 

Co tu znajdziecie? W zasobach FOTOARCHIWUM prezentuję przekrój mojej twórczości z okresu "żelatynowego". To c​zas, w którym każdy kadr był wynikiem cierpliwości, chemii i doświadczenia. W galeriach sukcesywnie będą pojawiać się: Fotografia czarno-biała i barwna - od klasycznego ziarna srebra po nasycone kolory slajdów; Reportaż - zapisy codzienności, wydarzeń i ludzi, którzy kształtowali naszą wspólną historię przez ponad dwie dekady; Projekty autorskie - eksperymenty formalne i tematy, które definiowały moją artystyczną drogę.  To archiwum, które żyje, proces digitalizacji moich zbiorów trwa, a strona będzie na bieżąco uzupełniana o nowe cykle i tematy. Każda dodana fotografia to odzyskane wspomnienie, które teraz prezentuję szerokiemu odbiorcy. Zapraszam do wspólnego przeglądania tych klatek. Mam nadzieję, że znajdziecie w nich Państwo te same emocje, które towarzyszyły mi w momencie naciskania spustu migawki.

Marek Czarnecki 
Artysta fotografik